Jesteś tutaj: Start

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

Zgodnie z terminarzem określonym w  Zarządzeniu nr 27/2019 Burmistrza Miasta Działdowo w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta informuję, że wybory w okręgu nr 3 tj. Szkole Podstawowej j nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie odbędą się w dniu 24 kwietnia 2019r.

Jako lokal wyborczy została wyznaczona sala 05 ( na parterze budynku ).

Komisja wyborcza pracuje w godz,. 9.00 – 16.00.

Przypominam, iż uprawnieni  do głosowania są wyłącznie uczniowie szkoły, którzy na dzień wyborów maja ukończone 13 lat !

Przystępujący do wyborów muszą mieć przy sobie dokument potwierdzający możliwość głosowania ( legitymację szkolną, dowód osobisty )

Zastępca  przewodniczącej okręgowej komisji wyborczej

Ewa Jadanowska

Urząd miasta informuje:

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się zgodnie z wyznaczonym terminem

24 kwietnia nie zapomnij przyjść do szkoły i oddać głos w swojej sprawie!

Termin wyborów radnych do III kadencji MRM Działdowo został zarządzony na dzień 24 kwietnia 2019 r. W tym dniu funkcjonować będą lokale wyborcze w okręgach (będących szkołami), w których zgłoszonych zostało więcej niż troje kandydatów.

Wybory odbędą się niezależnie od kontynuowania akcji strajkowej prowadzonej przez nauczycieli.

Do głosowania są uprawnione osoby uczęszczające do działdowskich szkół, które w dniu wyborów ukończyły 13 a nie ukończyły 21 roku życia. Prawo do głosowania poświadcza się ważną legitymacją szkolną lub dowodem osobistym.

Informacje o zarejestrowanych kandydatach oraz dokładnych miejscach zorganizowania lokali wyborczych znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Lokale wyborcze będą funkcjonować w godz. 9.00 – 16.00 w:

- Okręgu wyborczym nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Wł. Jagiełły w Działdowie)

- Okręgu wyborczym nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie)

- Okręgu wyborczym nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego)

- Okręgu wyborczym nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II)

- Okręgu wyborczym nr  6 (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego)

Wybrane 24 kwietnia osoby wspólnie stworzą skład MRM Działdowa na dwuletnią kadencję. Będą działać w komisjach przedmiotowych, realizować projekty współpracy w środowisku lokalnym, na polu krajowym i międzynarodowym, a współpracując z Urzędem Miasta oraz Radą Miasta wpływać na działania władz miejskich odnośnie polityki młodzieżowej oraz reprezentować interesy działdowskiej młodzieży.

24 kwietnia nie zapomnij przyjść do szkoły i oddać głos w swojej sprawie!

Szanowni Rodzice
W związku z bardzo dynamicznie rozwijającą się sytuacja dotyczącą ewentualnego podjęcia akcji strajkowej planowanej na 8 kwietnia 2019r. o nieokreślonym terminie zakończenia prosimy o uważne śledzenie strony szkoły, szkolnego fb i wiadomości w e – dzienniku, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje. W dni robocze bez zakłóceń pracuje sekretariat szkoły. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

Joanna Karaszewska