Wycieczka do Torunia klasy 3g

28 września 2017

Uczniowie klasy III g wraz z opiekunami 26.09.2017r. wyjechali na wycieczkę do Torunia.

Tuż po przyjeździe odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika. Uczniowie własnoręcznie wykonali wyroby piernikowe według najlepszych receptur sprzed 500 lat. Poznali recepturę wypieku, a łącząc wszystkie składniki, własnoręcznie wygniatali, wkładali do formy i układali na blachę swoje pierniczki. Gotowe, jeszcze ciepłe pierniki dzieci przywiozły na pamiątkę pobytu w muzeum. Pokaz odbywał się w historycznej, średniowiecznej stylistyce pod opieką Mistrza i Wiedźmy Korzennej. Pobyt w muzeum był dla dzieci niesamowitym przeżyciem.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności – MŁYN WIEDZY. Uczniowie poprzez zabawę, badanie i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, zwiedzając wystawy interaktywne. Największą atrakcją był udział uczniów w warsztatach „ Rzeczna ścieżka”. Uczniowie poznali takie pojęcia jak: potok źródłowy, wir wodny, turbina, elektrownia wodna, ruch obrotowy i inne. Poznali charakterystyczne mikro i makro organizmy zamieszkujące polskie zbiorniki wodne, jak działa stacja uzdatniania wody i Nurek Kartezjusza. Pracowali w czterech grupach, samodzielnie poszukiwali odpowiedzi poprzez zabawę i eksperyment „ dotknij, sprawdź”.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i wzbogaceni o nową wiedzę.

Małgorzata Lewandowska

Grzegorz Kurowski