Wycieczka na Zamku Królewskim - klasy VII

17 października 2017

05 października 2017r. uczniowie z klas siódmych byli na wycieczce szkolnej, na Zamku Królewskim w Warszawie i oglądali wystawę „O Niepodległą. Rok 1914". Organizatorem było Biuro Edukacji Narodowej IPN.

Wystawa pokazuje codzienność polskich żołnierzy. Uczniowie mogli przenieść się w historię sprzed stu lat, zobaczyć trudne losy żołnierzy walczących na frontach I wojny światowej. Poznali czyn zbrojny Józefa Piłsudskiego i jego drogę do niepodległości.

Wystawę plenerową połączono z warsztatami. Uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce patriotycznej – według własnego pomysłu. Rozmawiali o współczesnym patriotyzmie i postawach Polaków. Zajęcia były ciekawe i pouczające. Po raz kolejny okazało się, że historii powinnyśmy uczyć się także poza szkołą.