Orszak Trzech Króli

5 stycznia 2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Działdowa 6 stycznia 2019 roku.

Po mszy świętej w kościele Św. Wojciecha wyruszyliśmy z modlitwą i pieśnią w stronę parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku nasze myśli skierowane były w stronę Kościoła na Wschodzie.

Prowadziła nas Święta Rodzina, za którą podążali Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Każdy z nich przybył z innego zakątka świata, co symbolizowały poszczególne kolory chorągwi. Jak kiedyś Królów prowadziła do stajenki Gwiazda Betlejemska, tak oni dziś zaprowadzili tłumy Działdowian na spotkanie z Małym Jezusem.

Nasi uczniowie mieli do odegrania dwie scenki. Pierwsza to „Gospoda”, w której biesiadnicy nawoływali idący tłum, aby nie szedł za Jezusem, że są przyjemniejsze rzeczy: jedzenie, picie, pieniądze, zabawa. Druga scenka to „Walka dobra ze złem”, gdzie aniołowie toczyli odwieczny spór z diabłami. Nietrudno zgadnąć, kto wygrał... Nasi uczniowie wystąpili w pięknych strojach, co jeszcze bardziej przyczyniło się do autentyczności scen.

Cały Orszak zakończył się kolędowaniem razem z chórem ''Concentus''.

Katarzyna Pacyniak