Koncert dla rodziców

4 czerwca 2019

Koncert dla rodziców

4 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie odbył się koncert dla rodziców. Przygotowany montaż słowno – muzyczny był efektem podsumowującym pracę w drugim półroczu roku szkolnego na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów prowadzonych przez panie Danutę Czeczot, Iwonę Rogalską i Alinę Karbowską.

Grupy teatralna „Po-ziomki” i chór „Cudawianki” zaprezentowały autorskie przedstawienie grupy „Our voice” pt. „Niebieskie ptaki”. Jest to opowieść o młodej dziewczynie Zosi, która nie potrafi znaleźć motywacji do działania. Przez większość dnia leży na kanapie, skupiając resztki swej uwagi na przeglądaniu zawartości swego telefonu. Jest ospała, brak jej energii do życia, motywacji do tego, by zrobić cokolwiek. Zrozpaczona matka próbuje ją zainteresować tym, co się dzieje na świeżym powietrzu, nawet jej koleżanki nie są w stanie wyrwać jej z odrętwienia, mimo że oferują jej wyjście do kina, galerii czy chociażby spędzenie czasu na ploteczkach w kawiarni. Dziewczynie nie chce się nawet chcieć. Na szczęście czuwa nad nią jej wewnętrzny głos – wyrzut sumienia, któremu udaje się rozbudzić w Zosi zamiłowanie do muzyki. Opowieść kończy się optymistycznie – bohaterka postanawia zostać DJ-ką.

Tradycyjnie już kwestie dialogowe, aktorskie były przeplatane występem chóru. Tym razem siły wokalne zostały połączone, swoje umiejętności prezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Materiał, którego mieliśmy przyjemność wysłuchać, to między innymi efekt pracy podczas warsztatów wokalnych, które odbyły się 11 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Malinowie. Organizatorka zajęć pani Danuta Czeczot - dyrygentka i nauczycielka muzyki zaprosiła na ten czas szczególnych gości panów Pawła Stawińskiego - wokalistę i pianistę jazzowego, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku i Stanisława Czeczota - basistę zespołu Harlem. Praca z młodymi ludźmi miała na celu doskonalenie emisji głosu, rozbudzanie świadomego śpiewania, a w efekcie przygotowanie scenariusza czerwcowego koncertu dla rodziców.

Koncert uświetnił występ najmłodszych. Układ choreograficzny przygotowany pod czujnym okiem pani Aliny Karbowskiej zaprezentowali uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3.

W inscenizacji „Niebieskie taki” udział wzięły:

- Zosia – Zuzanna Makarewicz, kl. 8c,

- mama – Alicja Rzeszotalska, kl. 8c

- Wewnętrzny Głos Zosi – Agnieszka Jaroszewska, kl. 8b

- koleżanki Zosi – Judyta Stryjewska, Lena Jaroszewska i Natalia Ropiak z kl. 4c.

Iwona Rogalska