Noc Bibliotek -ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK

7 października 2019

Tegoroczna akcja Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem: „Znajdźmy wspólny język”. Realizacji zadania wynikającego z tej myśli przewodniej podjęli się uczniowie z dwóch działdowskich szkół. W piątek, 4 października, reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego i Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła Ii spotkały się na wspólnej zabawie, propagującej szeroko rozumianą integrację oraz zainteresowania czytelnicze.

Połączone siły uczniów SP3 i SP4 pod kierunkiem koordynatorek Joanny Niedzielskiej i Ewy Elbrudy rozpoczęły swą wieczorną przygodę w szkolnej bibliotece. Po wstępnej pogadance, nadszedł czas na zabawę zapoznawczą poprzez stworzenie pajęczynki. Następne działania przeniosły się na szkolne korytarze. Przestrzeń była potrzebna do gry literackiej inspirowanej lekturami szkolnymi. Uczniowie podzieleni na cztery kolorowe zespoły musieli wykonać szereg działań na pięciu stanowiskach.  Zadania wymagały od uczestników kreatywności, wiedzy i zdolności plastycznych. Wśród nich znalazły się: układanie zaklęć, szyfrów i historyjek, rysowanie obrazków oraz wymyślanie poetyckich nazw dla popularnych miejsc i obiektów Działdowa. Wiele emocji dostarczyły też kalambury czytelnicze, tor przeszkód z książką na głowie oraz zabawy ruchowe.

Przerwę przed ogłoszeniem wyników wypełniono głośnym czytaniem. Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki. Wygrała grupa Żółta. Nagrody zapewnili: główny organizator Nocy Bibliotek oraz Urząd Miasta Działdowo.

Po tak mile spędzonym czasie, trudno było się rozstać. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wspólna inicjatywa obu szkół.