Kartka do Powstańca

20 grudnia 2016

Przygotowała: Sylwia Kwiatkowska-Kołakowska

Udział naszych uczniów w tegorocznej ogólnopolskiej akcji Kartka do Powstańca to nie tylko szansa na podziękowanie Powstańcom, ale i możliwość poszerzenia wiedzy o Powstaniu Warszawskim i jego Bohaterach.

Wszyscy zainteresowani, wspólnie z nauczycielami języka polskiego i historii,  wzięli udział w redagowaniu życzeń i podziękowań skierowanych do Powstańców. Niektórzy uczniowie napisali do konkretnych osób i mają nadzieję, że odpowiedzą One na ich kartki. Do zadania przyłączyły się dzieci ze świetlicy szkolnej i wyraziły swoje uczucia na ilustracjach, które zostały doręczone do korespondencji.

Kartka do Powstańca to szlachetne działanie, ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.