Śladami Patrona szkoły

3 października 2017

30 września 2017 roku reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im Br. Malinowskiego   w Działdowie uczestniczyła w XXXVI Międzynarodowych Biegach w Grudziądzu ku pamięci mistrza olimpijskiego i Patrona szkoły.

Biegi rozgrywano w kategoriach wiekowych, a nasi uczniowie startowali na dystansie 800 m.

Wyjątkowy sukces odniósł uczeń klasy IV a Nikodem Samsel, który pokonał 330 rywali zajmując pierwsze miejsce. Jako zwycięzca udzielił wywiadu dla Polskiego Radia PiK.

Jakub Dąbkowski uczeń klasy V d uplasował się na 12 pozycji pokonując 421 rywali.

Pozostali uczestnicy biegów w swoich kategoriach rywalizowali w gronie 432 i 322 konkurentów.

Organizator imprezy – Klub Grudziądz Olimpia, zadbał o cześć rekreacyjną, w której nasi uczniowie bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem brali udział. Była to między innymi: ścianka wspinaczkowa, turniej tenisa stołowego i zabawy rekreacyjne.

Prezydent Miasta Grudziądz -  brat naszego patrona i przyjaciel naszej szkoły -  spotkał się z Trójkową reprezentacją, podtrzymując w  ten sposób została  tradycję szkoły, jaką jest zapoznanie uczniów z członkami rodziny Patrona. Nasi „mali” sportowcy zwiedzili też Klub Olimpia, w którym trenował Bronek oraz zapalili znicz na grobie Patrona.

Reprezentantom należą się brawa i gratulacje, a udział w takiej imprezie jest inspiracją do rozwijania pasji sportowych.