"I Ty możesz zostać superbohaterem"

11 grudnia 2018

W dniu 6 grudnia uczniowie trzech klas piątych wzięli udział w warsztatach na tematów udarów mózgu pt. "I Ty możesz zostać superbohaterem". Organizowane są one w związku z Programem Edukacyjnym na rzecz Profilaktyki Udarowej pod patronatem Polskiego Związku Neurologicznego. Program ma na celu budowanie świadomości młodych ludzi, a przez nich także pokolenia rodziców i dziadków, na temat medycznych i społecznych skutków udarów. Celem działań jest przede wszystkim   profilaktyka tej choroby. Warsztaty zostały przeprowadzone w interesujący sposób. Uczniowie z ciekawością słuchali informacji przekazywanych przez prowadzącą. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał niespodziankę. Koordynatorem projektu była neurologopeda Sylwia Kwiatkowska-Kołakowska.