Dzień Edukacji Narodowej 2016

20 grudnia 2016

Przygotowała: Hanna Cierkowska

W piątek, 14 października odbyło się  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli – słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.

W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała pracownikom szkoły dyrektor Joanna Karaszewska. Serdecznie powitała nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców uczniów, nauczycieli emerytowanych.

W swoim przemówieniu pani dyrektor zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie. „Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa”. Życzyła nauczycielom, aby odnaleźli w sobie mistrzostwo, o którym A. Einstein tak pisał :„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”.