Dzień dobrego słowa

Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa, to autorska propozycja Iwony Majewskiej - Opiełki propagowana wspólnie z Katarzyną Domańską od 2011 roku. Jest to projekt edukacyjny, który w całości wpisuje się w program logodydaktyki. To inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa.

Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego. Nadrzędną ideą projektu jest przekonanie, że dzięki propagowaniu zasad kulturalnego zachowania, szacunku dla języka polskiego, dbaniu o czystość i poprawność wypowiedzi dzieci i dorosłych, świat może być lepszy.

Założeniem projektu jest uczynienie każdego 13. dnia miesiąca Dniem Dobrego Słowa..

Współpracuje z nami już ponad 60  szkół, kolejne są  już wdrażane.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, pomocy w organizacji, przeszkolenia, zapraszam do kontaktu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy,
Grzegorz Marciniak

tel. 692-515-841

e-mail: ino@asdim.pl

Dzień Dobrego Słowa, to autorska propozycja Iwony Majewskiej - Opiełki propagowana wspólnie z Katarzyną Domańską od 2011 roku. Jest to projekt edukacyjny, który w całości wpisuje się w program logodydaktyki. To inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa.

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci:

• nauczą się używania w codziennym języku zwrotów i form grzecznościowych,

• zrozumieją konieczność eliminacji z języka wulgarnych słów,

• nauczą się szacunku dla wspólnego dobra,

• przygotowują się do rozpoznawania, nazywania i hierarchizacji moralnych wartości oraz dokonywania wyborów,

• będą kształtować postawę dialogu, tolerancji oraz umiejętność słuchania i rozumienia innych i ich poglądów.

Czas realizacji:

13. dzień każdego miesiąca.

Główny cel projektu:

propagowanie zasad kulturalnego zachowania w codziennych sytuacjach, podkreślanie szacunku dla języka polskiego, uświadamianie konieczności dbania o czystość i poprawność języka, rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów

Szczegółowe cele projektu:

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nauczą się:

• kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego w szkole i poza nią,

• używania uprzejmych słów w kontaktach międzyludzkich,

• akceptowania i naśladowania pozytywnych wzorców zachowań: umiejętności prowadzenia rozmów i słuchania, uprzejmości, punktualności, słowności,

• zrozumienia, dlaczego nie należy używać wulgarnych słów i ich eliminacji ze swojego języka,  sprawnego posługiwania się słownikami,

• kulturalnego zachowania przy stole, przyjmowania gości,

• dobierania stosownego ubioru zależnie od okoliczności,

• kulturalnego kibicowania podczas zawodów sportowych, przestrzegania zasad fair play,

• dzielenia refleksjami na temat kulturalnych zdarzeń w szkole,

• współdziałania w zespole, wspólnego podejmowania decyzji, planowania i organizowania swojej pracy.

Szkolnym koordynatorem projektu jest logopeda Sylwia Kwiatkowska-Kołakowska.