Zarządzenia dyrektora szkoły

Zarządzenie  wewnętrzne nr 29/2017 dyrektora  Szkoły  Podstawowej  nr 3

im. Bronisława Malinowskiego w  Działdowiew sprawie przeprowadzenia śródrocznej klasyfikacji uczniów   w roku szkolnym 2017/2018 wydane 28 listopada 2017r.

Działając na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 03 sierpnia 2017 r.w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz.U.2017poz.1534) oraz Statutu Szkoły Podstawowej nr im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie zarządzam, co następuje:

1. W związku ze zbliżającym się terminem klasyfikacji śródrocznej zobowiązuję nauczycieli i  wychowawców do zapoznania się z treścią niniejszego zarządzenia oraz respektowania   zawartych    w nim terminów.

2. Ocenianie i klasyfikowanie uczniów odbywa się zgodnie z ocenianianiem wewnątrzszkolnym   (OW).

3. Przewodniczący klasowych zespołów nauczycielskich  koordynują pracę zespołów – zwłaszcza przy ustalaniu ocen z zachowania uczniów.

Spotkania klasowych zespołów nauczycieli odbędą się:

• 06 grudnia 2017r. (środa)   godz. 16.30 – klasy I-III
  • 07 grudnia 2017r. (czwartek) godz. 16.30 -  klasy IV-VII.

4.  Do 13 grudnia 2017r. nauczyciele przedmiotów wystawiają propozycje ocen śródrocznych, co odnotowują długopisem w dziennikach lekcyjnych.

5.   Zebrania z rodzicami odbędą się 13 grudnia 2017r. – dla klas I-III i 14 grudnia 2017r. - dla klas IV-VII.

Wychowawcy klas w porozumieniu z nauczycielami przedmiotów podczas zebr   poinformują uczniów i rodziców o zagrożeniu oceną niedostateczną oraz o proponowanych

ocenach śródrocznych z poszczególnych przedmiotów i zachowania. Wychowawca sporządza listę obecności na zebraniu rodziców potwierdzoną własnoręcznymi podpisami.

Rodziców nieobecnych na zebraniu należy poinformować pisemnie na specjalnych drukach  w ciągu  7 dni (druki w sekretariacie).

6. Zebrania z rodzicami odbędą się 13 grudnia 2017r. – dla klas I-III i 14 grudnia 2017r.   - dla klas IV-VII.

7. Nie przeprowadza się prac klasowych w ostatnim tygodniu wystawiania ocen śródrocznych , czyli po 01 stycznia 2018r.

8.  Do 08 stycznia 2018r. nauczyciele przedmiotów i wychowawcy wystawiają oceny  klasyfikacyjne śródroczne i informują  o nich uczniów.

9. 15 stycznia 2018r. odbędzie się  klasyfikacyjna rada pedagogiczna.

10. Wywiadówki śródroczne odbędą się 17 stycznia 2018r. – dla klas I-III i 18 stycznia 2018r. –dla klas – IV-VII.

11. Do 19 stycznia 2018r. nauczyciele przedłożą dokumentację ( dzienniki zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, sprawozdania z pracy dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczej.)

12. Ferie zimowe trwają od 22 stycznia 2018r. do 02 lutego 2018r.

13. Drugie półrocze rozpoczyna się 05 lutego 2018r.

Joanna Karaszewska