Jesteś tutaj: Start / Strefa nauczyciela

Strefa nauczyciela

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

kontakt: J. Niedzielska joannan71@gmail.com  

 Spotkania z rodzicami - wrzesień 2019r.

Tematyka spotkań z rodzicami - październik 2019r.

Tematyka spotkań z rodzicami grudzień 2019r.

Tematyka spotkań z rodzicami styczeń 2020r.

Tematyka spotkań z rodzicami marzec 2020r.

 

 

 

 

 

 Zasady zachowania bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie

 Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej

List Rzecznika Praw Dziecka

 

 

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Szanowni Państwo,

 

pracownicy oświaty nie tylko przekazują wiedzę i kształtują kompetencje społeczne, często stają się również powiernikami młodych ludzi – ich przyjaciółmi i nierzadko jedynymi dorosłymi osobami, którym dzieci ufają i na które mogą liczyć. Niekiedy muszą zmierzyć się z problemami, których nie chcieli lub potrafili rozwiązać rodzice. Najmłodsi potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących, dlatego tak ważny jest czas poświęcony dziecku, wsłuchanie się z uwagą w jego głos i odpowiadanie na jego potrzeby. Każde dziecko jest inne i potrzebuje zindywidualizowanego podejścia, dostosowanego do jego możliwości, umiejętności i potrzeb. Jedynie takie działanie zapewni najmłodszym pełny i harmonijny rozwój.

 

Szczególnie dzisiaj – w obliczu reformy edukacji – uczniowie potrzebują wyjątkowego wsparcia i zrozumienia. Wierzę, że nie zabraknie Państwu siły i determinacji, aby pomóc dzieciom przetrwać ten trudny dla nich okres. To od nas dorosłych zależy jak je przygotujemy do dorosłego życia i czy wyposażymy we wszystkie potrzebne umiejętności.

 

W tym ważnym i uroczystym dniu, pośród podziękowań i życzeń, proszę również o refleksję nad kondycją polskiej szkoły i jakością oferowanego uczniom wsparcia edukacyjnego i wychowawczego. Proszę pamiętać, że każdy z Państwa w swoim najbliższym otoczeniu, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia, może niejednokrotnie zrobić więcej dla dziecka niż wynika to z ustalonych prawem powinności.

 

Z całego serca dziękuję Państwu za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud, jaki wkładacie w proces kształtowania młodych ludzi oraz rozbudzanie w nich ciekawości świata. Życzę  satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, siły oraz wielu powodów do radości z podejmowanych działań.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka