Szkolne Kolo Caritas, PCK

Szkolne Koło Caritas działa w naszej szkole od września 2016 roku. Na pierwsze spotkanie przyszło ok 20 zainteresowanych osób. Z czego zostało 15 osób, które zostały wolontariuszami naszego koła. Opiekunami naszego koła są katecheci pracujący w naszej szkole:

Katarzyna Pacyniak

Gabriela Nowakowska

Mariola Chabińska

ks. Dominik Jan Domin

Od początku staramy się działać aktywnie. Pierwszą akcją jaką przeprowadziliśmy była sprzedaż cegiełek na rzecz chorego Daniela, którym opiekuje się fundacja współpracująca ze szkołami w całej Polsce: „Pomóż i Ty”. Udało nam się zebrać 240,00zł., które zostały przekazane poprzez fundację dla chorego chłopca.

W grudniu nasi wolontariusze wyjechali do Torunia na Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wyjazd został zorganizowany przy współpracy z Działdowskim Centrum Caritas. Wszystko odbyło się na Arenie Tor-Tor w Toruniu.

Natomiast na terenie naszej szkoły przeprowadziliśmy akcję ph.: „I Ty możesz zostać pomocnikiem św. Mikołaja”. Celem akcji była zbiórka na rzecz rodzin potrzebujących. Wolontariusze pod okiem opiekuna, samodzielnie koordynowali zbiórkę artykułów szkolnych na rzecz akcji. Po zakończeniu akcji policzyli i podzieli zebrane rzeczy w paczki, które poprzez pedagogów szkolnych zostały przekazane potrzebującym rodzinom.

Nasi wolontariusze brali także udział w szkolnych jasełkach.

A w styczniu odbyło się nasze pierwsze spotkanie opłatkowe.

Na każdym naszym spotkaniu dzieje się coś innego. Organizujemy i podejmujemy ciekawe inicjatywy, poznajemy świętych oraz wielkich ludzi Kościoła. A także ważne dla chrześcijan miejsca, takie jak Betlejem czy Jerozolima.

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby do nas dołączyć na spotkania w każdą środę o godz. 16:25 (10 lekcja) do salki katechetycznej.