• Aktualności

     • Bezpieczne ferie

     • 20.01.2022
     • Bezpieczne ferie

      Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Zanim jednak oddasz się zimowemu szaleństwu zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.Oto kilka prostych rad, o których warto pamiętać.

    • Non omnis moriar ...
     • Non omnis moriar ...

     • 19.12.2021
     • Nie wszystek umrę. Wiem, że uniknie pogrzebu
      cząstka nie byle jaka i rosnący w sławę
      potąd będę wciąż młody, pokąd na Kapitol
      ma wstępować z milczącą westalką pontifeks.”

      ( Horacy )

       

      Na zawsze w naszej pamięci, na zawsze w swoich dziełach…

       

      Z wielką przykrością przyjęliśmy dziś informację o śmierci

      Pani Beaty Sontowskiej

      naszej Drogiej Koleżanki,

      Wyjątkowej Nauczycielki i Wychowawczyni,

      Niezastąpionej Opiekunki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły,

      Organizatorki najwspanialszych akcji na rzecz ludzi i zwierząt,

      Przyjaciółki i Partnerki do zadań specjalnych,

      Nieprzeciętnej i Walecznej Osoby,

      Dobrego i Szlachetnego Człowieka.

      Będzie nam Jej bardzo brakowało…

       

      Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

      Pogrążona w żałobie

      Trójkowa Społeczność

     • Zamek Królewski w Warszawie w okresie międzywojennym, przestrzeń państwowa, dyplomatyczna i rezydencjonalna,

     • 19.12.2021
     • Certyfikat

      W czwartek, 9 grudnia w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu „Przyjaciel dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla”, przyznanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie. Tym samym podsumowany został konkurs „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”. W elitarnym gronie 35 szkół, które odebrały wyróżnienie znalazła się działdowska Trójka. Prace na konkurs przygotowały uczennice: Zofia Lendzian, Julia Jarzynka, Łucja Gancarz, Maria Rucińska i Amelia Sadowska (opiekun: Dariusz Piotrowicz). Gratulujemy!

     • Weekend cudów

     • 13.12.2021
     • Szlachetna Paczka to wydarzenie wyjątkowe, coś, co łączy ludzi, otwiera ich serca. W tym roku wzięliśmy udział w tym cudownym przedsięwzięciu po raz kolejny już jako Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Działdowie. Uczniowie wraz z rodzicami Szkoły Podstawowej nr 3 z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji. Wiemy, że produkty, które ofiarowali Panu Mariuszowi, bardzo go ucieszyły. Najmłodsi, z Przedszkola nr 5, wraz z rodzicami postanowili obdarować prezentami pieska, który mieszka razem z Panem.

      Nauczyciele z obu placówek za zebrane fundusze zakupili dla pana m.in. odkurzacz, kołdrę, poduszki, pościele oraz inne produkty, które sprawiły obdarowanemu wiele radości.

      Szczególne podziękowania kierujemy do trzech wspaniałych osób, które wsparły nas przy przygotowywaniu naszej „paczki”.

      Pani doktor Żaneta Bejgiert – wykonała badanie okulistyczne.

      Pani Ewa Niewidziała – przekazała dwie pary okularów.

      Pan Paweł Kamiński – zrobił budę dla psiaka.

      Cieszymy się ogromnie, że mamy tylu wspaniałych ludzi wokół siebie.

      Przytoczę jeszcze podziękowania, które przekazała mi wolontariuszka od Pana Mariusza:

      „Nie mogę jeszcze po tym wszystkim dojść do siebie, brakuje mi słów.

      Niech im Bóg za to wszystko wynagrodzi. Dziękuję za wszystko.”

      W imieniu opiekunek SU i szkolnych wolontariuszy - bardzo dziękuję, jesteście cudowni!

      Joanna Niedzielska

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY – ZWIEDZANIE SEJMU RP

     • 24.11.2021
     • WYCIECZKA DO WARSZAWY – ZWIEDZANIE SEJMU RP

      W piątek  19.11.21r.   odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami p. Anną Panek i p. wicedyrektor Lucyną Marcinkowską.  Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się od obejrzenia wystawy dotyczącej historii polskiego parlamentaryzmu.  W budynku sejmu na  zwiedzających czekała pani poseł Monika Falej, która opowiedziała  o swojej pracy. Następnie uczniowie udali się do najbardziej znanej sali w polskiej polityce – Sali Posiedzeń Sejmu. Większość  uczestników wycieczki znała to miejsce tylko z telewizyjnych transmisji. Po wyjściu z Sali Posiedzeń uczniowie udali się do Hallu Głównego, gdzie znajdują się pamiątkowe tablice poświęcone nieżyjącym już  parlamentarzystom. Dzięki tej wycieczce uczniowie mieli możliwość poznać strukturę sejmu oraz mniej oficjalny wymiar pracy posła. Dla wszystkich była to niezapomniana lekcja historii.

                                                                              Anna Panek

     • „ WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM, WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM…”

     • 13.11.2021
     • „ WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM, WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM…”

      Bardzo aktywnie włączyliśmy się w szkolne i miejskie obchody Święta Niepodległości. Już 6. listopada chór szkolny Cudawianki reprezentował szkołę w wyjątkowym koncercie przygotowanym dla wszystkich mieszkańców miasta pt.„ Piosenka na zakręcie historii”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości cała społeczność szkolna już po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji MEiN „ Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 z każdego zakątka szkoły słychać było Mazurka Dąbrowskiego. 11. listopada liczna reprezentacja szkoły wzięła udział w VI Działdowskich Biegach Niepodległości. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Radzimińska oraz Marcel Czarnomski z klasy VIII a zajęli 1. miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Szkolne Święto Niepodległości ph. „ Śpiewająco świętujemy Niepodległość – koncert pieśni patriotycznych” obchodziliśmy 12. listopada, jednak dużo wcześniej zaczęły się przygotowania do uroczystości, by podkreślić charakter i powagę święta. Cała szkoła przybrała barwy narodowe. Nie zabrakło słowa na temat historii odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się quiz historyczny oraz niepowtarzalny koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas I – VIII. Naszym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, pielęgnowanie pamięci o dziejach Ojczyzny. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za wzór i lekcje patriotyzmu.                        

                                                                                  Joanna Skoneczka wicedyrektor ds. wychowawczych

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 19.10.2021
     • Szanowni Państwo,

      Wychowawcy, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi,

      Drodzy Uczniowie

      Arystoteles twierdził, że "najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie", dlatego nauczyciele każdego dnia stają na równi z rodzicami przed odpowiedzialnym zadaniem, wiedząc iż od nich zależy, na jakiego dorosłego wyrośnie dziecko, jakim wartościom będzie hołdowało oraz w jaki sposób będzie funkcjonowało w społeczeństwie.  Ich każdy szkolny dzień składa się nie tylko z tego, że przekazują wiedzę, ale też wskazują wychowankom cenne wartości oraz towarzyszą im w ważnych momentach. Pamiętają, że dzieci „ potrzebują ich nawet wtedy, gdy odtrącają pomocną dłoń, czy buntują się”. Uświadamiają swoim uczniom, że liczą się nie tylko sukcesy, a porażki czy trudności mogą okazać się czymś równie pożytecznym, elementem życia, który wzmacnia człowieka,  pozwala mu odkrywać własną siłę, podejmować kolejne wyzwania.

       

      Za nami trudny rok. Kształcenie na odległość było zupełnie nową i niecodzienną sytuacją, w której musieli odnaleźć się dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice – wszyscy.  Przyszło  nam mierzyć się z problemami jeszcze kilka lat temu w szkołach niewyobrażalnymi. Wierzę, że mimo wszystko stworzymy jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju każdego wychowanka. Wyszliśmy z tej próby wzmocnieni, nauczeni więcej, niż sami się spodziewaliśmy. Udało się przekuć ją w sukces.

      Przed nami wytężona praca, aby dzieci w jak najmniejszym stopniu odczuły skutki tego, co dzieje się wokół nich. Drodzy Nauczyciele - Koleżanki i Koledzy- dziękuję Wam za Wasze oddanie pracy, która wymaga nie tylko wysokich kompetencji, ale również siły oraz odwagi.  Życzę wielu osiągnięć w pracy zawodowej, uznania w społeczeństwie i poczucia dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodych pokoleń Polaków. Życzę, by Wasza praca była owocna nie tylko w wymiernej postaci - wysokich wyników w nauce  uczniów, ale przede wszystkim, abyście cieszyli się szacunkiem, autorytetem młodzieży i czuli satysfakcję z tego, że macie swój wkład w ich wychowanie i kształtowanie.  Życzę  także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, jakże często pozostającego w cieniu zawodowych obowiązków.

       

       

      Nie mogę również w swoich podziękowaniach pominąć pracowników obsługi i

      administracji, bez których zaangażowania nasza szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest. Dziękuję, że wzorowo stanęli Państwo na straży bezpieczeństwa pobytu nas wszystkich w szkole. Dziękuję za to, także że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Staracie się wesprzeć mnie w poszukiwaniu nowych rozwiązań organizacyjnych, odpowiedzialnie przyjmujecie na siebie nowe, wymagające obowiązki. Życzę wszelkiej pomyślności, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, radości z wykonywania swego zawodu, realizacji postawionych sobie celów i szczęścia w życiu osobistym.

       

      Społeczność szkolną i tworzą także rodzice. Dziękuję Państwu z obecność, osobiste zaangażowanie w sprawy naszej placówki, szczególnie za świetną konstruktywną współpracę i przychylność Rady Rodziców. Przez  pięć kolejnych lat zbudowaliśmy zupełnie nową jakość i płaszczyznę porozumienia we wspólnym interesie, jakim jest rozwój naszych uczniów.  Życzę Państwu wielu pomyślności, chwil satysfakcji .

       

      Wam, Drodzy Uczniowie, życzę dziś, abyście dzięki edukacji coraz lepiej rozumieli otaczający Was świat. Aby Wasi nauczyciele wierzyli w Wasze

      możliwości, bo przecież „Edukacja ma wiele twarzy. Tyle twarzy, ilu uczniów jest na świecie, bo edukacja to indywidualna twarz każdego dziecka. Jego Prawo do samookreślenia, ale również wiara nauczycieli i rodziców w potencjał dziecka." Życzę, aby ta twarz edukacji była pogodna, uśmiechnięta, życzliwa. Wy również bądźcie odważni – choć nie butni, dokonujcie mądrych i odpowiedzialnych wyborów. Nawet jeśli spotkacie takich, którzy będą wartość edukacji podważali i z niej drwili, pamiętajcie, ona daje prawdziwą wolność!

       

      Dziękuję Wszystkim, a szczególnie moim bezpośrednim współpracownicom, wicedyrektorkom - osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i trudnej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Mam głęboką nadzieję, że Wszyscy Państwo czujecie na co dzień, nie tylko dziś, że możecie liczyć na podobną pomoc i wsparcie z mojej strony.

      Dziękuję serdecznie!

                                                                                Dyrektor ZPO3

                                                                                 Joanna Karaszewska

       

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
    • Wycieczka do Torunia
    • Ogólnopolski projekt ekologiczny Z ekologią na Ty