• Informacja o organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

• 23.08.2021
          • Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie, przed nami rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Aby maksymalnie zapewnić warunki bezpieczeństwa i w zgodzie z aktualnymi wytycznymi MEiN i GIS . Prosimy rodziców o odprowadzenie młodszych uczniów ( klas II – IV) do wejścia, gdyby uroczystość rozpoczynała się w sali gimnastycznej. Wyjątek stanowią rodzice Pierwszoklasistów, którzy uczestniczą w spotkaniach z wychowawcą.

Po krótkim otwarciu roku i przywitaniu przez dyrektor szkoły uczniowie przejdą na spotkania z wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie zostaną zapoznani z procedurami obowiązującymi w naszej szkole regułami sanitarnymi. Harmonogram rozpoczęcia roku :

Miejsce spotkania

VIII

VII i VI

V i IV

II i III

Boisko szkolne/sala gimnastyczna

W związku z obowiązującym do 31 sierpnia 2021 r. ograniczonym funkcjonowaniem szkół nie odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców Pierwszoklasistów, zwyczajowo przeprowadzane w sierpniu. Wszystkie niezbędne informacje, zgody i loginy dostępu do dziennika elektronicznego zostaną przekazane przez wychowawców 1 września. W tym dniu uczniowie oraz rodzice poznają wychowawczynie, a następnie zostaną przez nie zapoznani z najważniejszymi miejscami w szkole, będą poinstruowani o zasadach sanitarnych i regułach obowiązujących podczas pobytu w szkole. Będzie to również dzień wypożyczenia podręczników naszym najmłodszym uczniom. O wszystkich szczegółach organizacyjnych, przewidzianych na ten dzień, rodzice i uczniowie zostaną poinformowani przez wychowawców.

Aby zachować zasadę bezpiecznej odległości i unikać skupisk, ograniczamy udział rodziców do 1 osoby towarzyszącej dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole. Proszę również zaopatrzyć się we własne długopisy, wskazane są także rękawiczki. W przestrzeni wspólnej budynku, a w przypadku braku możliwości zachowania dystansu także na boisku, wymagana jest ochrona maseczką ust i nosa. Wszyscy proszeni są o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa we wzajemnej trosce o zdrowie.

Joanna Karaszewska